بازخوانی یک سند تاریخی

بسم الله الرحمن الرحیم

یک سند تاریخی

بازخوانی یک سند تاریخی: نامه ۳۳ تن از فرماندهان ارشد سپاه به محسن رضایی

۳۳تن از فرماندهان ارشد سپاه پاسداران در خرداد ۷۶ در نامه‌ای به مناسبت استعفای محسن رضایی از فرماندهی سپاه، نوشتند:

سردار سرافراز سپاه توحید، سرلشکر پاسدار برادر محسن رضایی

خداوند منان را سپاسگزاریم که نزدیک دو دهه شاگردی و سربازی در رکاب شخصیتی را نصیبمان کرد که تداعی رادمردان تاریخ را می‌نمود؛ مردانی چون مالک و ابوذر، دو یار پاکباز و یاور پیامبر(ص) و امیرالمؤمنین(ع). رضای الهی این‌گونه بود که رضایی ملت ایران، مالک دو شخصیت عظیم‌الشأن تاریخ اسلام خمینی(ره) و خامنه‌ای باشد.

نام حضرتعالی با نام شهادت‌ها و فداکاری‌ها گره خورده است. در دید هر ایرانی آزاده و مسلمان، رضایی یعنی غلبه نظام اسلامی در حادثه‌ها، رضایی یعنی هشت سال فداکاری در جنگ، رضایی یعنی طریق‌القدس، ثامن‌الائمه، فتح‌المبین و بیت‌المقدس، رضایی یعنی شجاعت عبور از اروند، رضایی یعنی ذلت به خاک‌نشینی آمریکا در خلیج فارس، رضایی یعنی با ناکامی‌ها و ناامیدی‌ها در جنگ و حادثه‌ها، رضایی نام آشنای همه شهدا و رضایی مساوی با ارزش‌ها.

اگر بعد از رهبرمان شما را مرادی که ما را وصل به قبله‌مان نموده بدانیم، سخنی به گزاف و از روی احساسات نگفته‌ایم. نگرانی ما در این گفته‌ها این است که شما در عین آشنایی، غریبید. کمتر کسی محسن آشنای امام(ره) و رهبری را می‌شناسد، همان‌که امام فرمودند، من او را دوست دارم. برای ما و جامانده‌های قافله شهادت، حضور در کنار شما نوعی آرامش بود، دیدنتان نگرانی‌هایمان را برطرف و حضورتان قوت قلبمان بود. شما ستاره درخشان و تابناک سپاه پاسداران، این نهال نویدبخش انقلاب بودید. ما شما را بنیانگذار بسیاری از ارزش‌ها می‌دانیم و فضای دیدتان آنقدر عمیق بود که خیلی‌ها در آن سردرگم می‌شدند. شما تداعی امام(ره) بودید، برای همیشه خاطره‌های به یادگار ماندنی‌تان را در شب‌های تاریک عملیات‌ها که صدایتان از بی‌سیم قوت قلبمان بود در دل‌هایمان نگاه خواهیم داشت و برایتان توفیق همیشگی در زیر سایه رهبری آرزومندیم. مبارک باد بر امام زمان(عج) و شیعیان و امام(ره) رهبر انقلاب چنین دستاوردهایی، درود خدا بر همه بندگان صالحی که زمینه‌ساز حکومت صالحانند.

همسنگرانتان در دفاع مقدس و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی

شمخانی، عزیز جعفری، غلامعلی رشید، احمد غلامپور، حسین علائی، احمد کاظمی، قاسم سلیمانی، باقر قالیباف، امین شریعتی، محمد کوثری، علی فضلی، علی زاهدی، مرتضی قربانی، رئوفی، جعفر اسدی، غلامرضا جلالی، غلام محرابی، نسبی رودکی، احمدپور، نورعلی شوشتری، غمخوار، علی فدوی، یزدان، محمد باقری، مرتضی صفار، غلامرضا جعفری، کاشانی، احمد سوداگر، حسین سلامی، مهدی ربانی، اسماعیل قاآنی، یعقوب زهدی، سیف‌الله حیدرپور.

/ 0 نظر / 75 بازدید